În urma unui incendiu devastator care a avut loc la data de 06.04.2019, familia Balea din Câmpeni a rămas fără un acoperiș deasupra capului.

Domnul Alexandru și doamna Maria sunt persoane în vârstă de 78, respectiv de 76 ani. Până la această vârstă au reusit să își construiască și să locuiască în această locuință care a fost arsă complet. Domnul Alexandru este o persoană cu grad de handicap, nu are membrele inferioare (amputate din cauza unei boli incurabile), iar starea de sănătate s-a agravat de la incendiu încoace.

Dorim să îi ajutăm pe cei doi cetățeni ai orașului nostru prin această campanie de strângere de fonduri și vă rugăm să contribuiți, fiecare după posibilități pentru a aduna o sumă de bani cu care să-și achiziționeze o locuință și a avea un adăpost pentru iarna care se apropie.

Ne gândim că postul  Adormirii Maicii Domnului este o perioadă potrivită pentru a ne arăta smerenia și milostenia față de aproapele nostru și așa să sprijinim această familie greu încercată.

Fondurile noastre se vor cumula pe tot parcursul lunii august 2019 în contul:

RO 78 RNCB 0008 02118389 0026, deschis la BCR, Agenția Câmpeni.

PRIMAR,  ANDREȘ IOAN CĂLIN